Deník

Duben 2020 / deník


Bude to znít jako totální a největší klišé, ale nemůžu nezačít tenhle příspěvek povzdechem “to už zase začal další měsíc?”. Budiž mi omluvou, že v dnešní době koronové to takhle máme všichni. Dny splývají a jediné, co rozlišujeme je včera, dnes a zítra. Svět se zastavil (další klišé, já vím).

Asi je to pro nás všechny ponaučení, že bychom se měli naučit žít tady a teď a prostě jenom být. Jenže můj hnací motor vždycky bylo to, že jsem se měla na co těšit. A tak se teď snažím tohle z hlavy spíš vytěsnit a fakt nemyslet na to, co bude o víkendu, příští týden nebo za měsíc. Naštěstí mám celkem dost práce, což mě na většinu dne zabaví a kvůli tomu, že se pořád něco učím, tak i mozek docela unavím.

Díky tomu o ničem dalším nepřemýšlím až tak moc a dělají mi radost ty nejjednodušší věci. Jako třeba, že v dubnu jsem už konečně odložila zimní oblečení a schovala zimní boty. Nebo to, že je světlo celkem pozdě do večera a když ráno brzo vstávám.

Talinranta Helsinki Duben 2020

Kromě toho byl můj duben hlavně o tomhle:

  • Urban gardening jede naplno a letos pěstuju všechno hezky ze semínek. Třeba cherry rajčata, kájenský pepř, nejrůznější bylinky, špenát, rukolu…
  • Cvičím jógu (když je venku hnusně) a jezdím na kole k moři (když je venku hezky).
  • Po několika letech se mi stalo, že jsem zkoukla dvě řady seriálu během pár dní. Kdo ještě neviděl Casa de Papel (Money Heist), tak doporučuji všemi deseti.
  • Protože jsem z toho měla občas měla stresy a noční múry, bylo nutný proložit to nějakýma reality shows, u kterých člověk nemusí přemýšlet. V tomhle žánru doporučím Love is Blind.
  • Pekla jsem rohlíky, pullu, banana bread a další věci, co teď všichni v karanténě pečou. Jen k tomu kváskovému chlebu jsem se zatím nedostala.
  • Vyrobila jsem si deodorant a je naprosto super.

Seurasaari Helsinki Duben 2020

A protože nesmí chybět finské jazykové okénko, tak si dnes povíme, že se duben se finsky řekne huhtikuu, což se nedá doslova přeložit. Mělo by to ale být odvozené od slova huhta = vymýcený les. V dubnu se totiž kácely a vypalovaly lesy, aby vzniklo více orné půdy.

Lu
Latest posts by Lu (see all)

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *