Březen 2020 ve Finsku
Deník

Březen 2020 / deník


Březen ve znamení zůstáváme doma.

Do Finska se koronavirus dostal přibližně ve stejnou dobu jako do ČR (jen ty místní opatření jsou vždycky trochu opožděná), takže začátek března byl ještě relativně v poklidu, ale cca od půlky března se to rozjelo ve velkém.

Já jsem v dobrovolné izolaci od 12. března, takže už měsíc. Pracovně se toho moc nezměnilo a vzhledem k tomu, že i normálně pracuju většinou doma, jsem si nemusela na nic zvykat. Ve volném čase se taky dokážu celkem dobře zabavit, takže (zatím) nešílím.

Tady je březen ve fotkách

Ještě první víkend v měsíci jsme byli na pěším výletě do pro nás vzdálenějších východních Helsinek. Tuhle oblast jsme začali postupně objevovat už v únoru a tentokrát jsme se vydali ještě dál. Vlastně až na konečnou stanici metra Vuosaari.

vuosaari Sjökullan torppaŠli jsme podél pobřeží směrem k Aurinkolahti. A objevili jsme asi nejkrásnější pláž v Helsinkách – Kallahden uimaranta. Ty borovice okolo? Skoro jako Chorvatsko 😀

kallahden uimaranta

Aurinkolahti a prázdný přístav.

autinkolahti přístav

Aurinkolahti (v překladu “Sluneční zátoka”) je docela známé rekreační místo s dlouhou písčitou pláží.

aurinkolahti beach

aurinkolahti baywatch


11. března jsem byla naposledy v centru Helsinek. Podvečerní procházka ve čtvrti Katajanokka.

katajanokka_březen2020


A pak už jsme byli jen doma. A víc než kdy předtím jsme rádi za to, že máme na dosah lesy a dokonce i kousek moře.

Přírodní rezervace Laajalahti.

laajalahti1


Snažíme se podporovat naše lokální podnikatele. Třeba naše nejbližší minipivovary Olarin panimo a Fat Lizard. Zažívají teď docela těžké časy, jelikož ve Finsku není možné prodávat alkohol po internetu.

olarinpanimo


A nakonec ještě pár náhodných fotek z naší čtvrti.

leppavaara

kittens

domeček s věžičkou


Jazyková zajímavost na konec: březen se finsky řekne maaliskuu, což se nedá doslova přeložit a existuje rovnou několik teorií, co by to mohlo znamenat. Mně se nejvíc líbí překlad “měsíc země pokryté sněhem”.

Lu
Latest posts by Lu (see all)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *